КІР «Орден святого Миколая»

КІР «Орден святого Миколая» відтворює побут та військову справу Угорського королівства періоду Людовіка Великого (1342 — 1382) – особливо другої половини правління, його дочки Марії(1382-1395) та її чоловіка – співправителя, а після її смерті повновладного монарха Угорщини Сігізмунда І Люксембурга, який правив до 1437 року.

Лого

Вибір таких хронологічних меж зумовлений кількома причинами:

По-перше, на цей період (1403 р.), припадає будівництво замку “Сент Міклош” смт. Чинадієво Закарпатська обл., який на є резиденцією ордену святого Миколая.

По-друге, існує достатня кількість історичного матеріалу. Ілюстративного (зокрема “The Chronicon Pictum”), архітектурного (побудова замків у Чинадієві, Квасові) та модернізація вже існуючих (наприклад Невицького, Королівського, Мукачівського)., археологічного(кахлі, кераміка, зброя, торгові печатки, монети та ін.).

По-третє, в цей час на землях сучасного Закарпаття з’являється могутній магнатський рід Перені, а Ужгородом вже століття править рід Другетів (які разом зі свитою прибули до нашого краю з Сицилійського королівства і предки яких були родом з Франції). Кожен рід мав свої особливості – що розширює можливості реконструкції.

Пріором ордену є Йосип Бартош, художник, композитор, письменник, людина, котра першою в Україні взяла замок в оренду з метою відновлення.

Учасники клубу є організаторами міжнародного фестивалю середньовічної культури «Срібний Татош», який щорічно проходить у замку “Сент Міклош”( смт. Чинадієво Закарпатська обл).

Більше деталей на нашій фейсбук сторінці:  КІР “Орден Святого Миколая