РЕЗИДЕНЦІЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ У ЗАМКУ СЕНТ МІКЛОШ

Однієї довгої, темної зимової ночі сходить на землю Святий Миколай, щоб втішити всіх бідних і знедолених, щоб подарувати дітям диво і казку, віру у добро. Одного разу така ніч була особливо холодною, мела страшна хурделиця, завивав великий вітер у всі шпарини замку…
Олені Святого Миколая вкрай втомилися, коли у сірій імлі Чудотворець побачив вогні кам’яної фортеці. Господарі замку Сент Міклош були приємно вражені несподіваним візитом гостя і надали йому теплий і затишний притулок.

Сотні років тому, середньовічні торговці і купці, пройшовши крізь Карпатські гори та ліси, здолавши Великий Слов’янський шлях через Верецький перевал, зупинялися в замку «Sankti Nikolaі», приходили до його каплички. Вони дякували Святителю Миколаю за вдалий перехід через непрохідні Карпати і просили допомоги в майбутню дорогу.
Єдина на Закарпатті резиденція справжнього Святого Миколая розміщується щороку наприкінці грудня, у замку Сент-Міклош, поселенні назва якого споконвік віків була «Sankti Nikolaі», що у перекладі означає Святий Миколай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *