ГРАФСЬКИЙ КІФЛИК

У замку Сент Міклош 11 липня 2021 року в рамках першого солодкого фестивалю Закарпаття “Фестиваль Кіфликів” зафіксовано Національний рекорд – найдовший в Україні кіфлик довжиною 2 метри 15 сантиметрів 1 міліметр і вагою 9 кілограм 100 грам. Організатор фестивалю, авторка ідеї та майстер виготовлення гігантського кіфлика кондитерка Любов Керецман декілька років мандрувала Закарпаттям у пошуках стародавніх рецептів та працювала над вдосконаленням своєї майстерності, щоб здійснити свою мрію – не лише відтворювати автентичну закарпатську випічку, а й інтерпретувати її у несподіваних смаках, запропонувати цікаву і корисну альтернативу сучасним снекам та привернути увагу громадськості до солодкої спадщини рідного краю й популяризувати її.

Як виявилося, суха випічка у формі півмісяця має свою давню історію, коріння якої сягають часів Австро-Угорської Імперії, в складі якого тоді перебувала сучасна територія Закарпаття.

Подейкують, тодішній управитель земель, затятий мисливець граф Шенбор, щоразу приїжджаючи з Відня, влаштовував смачні гуляння у замку Сент Міклош, з народними іграми і забавами. Зараз достеменно невідомо, які саме кіфлики найбільше полюбляв граф Шенфорн – з лек варом, горіхами чи з вишнею, проте традиція їх випікання у замку Сент Міклош збереглася і донині.

В найближчому майбутньому в стінах замку Сент Міклош буде відкрито експозицію-музей кіфлика, а під час екскурсій чи відвідування замку можна буде придбати смачні “Графські кіфлики” довготривалого зберігання з різними начинками: горіхами, маком, сливовим лекваром.
У поціновувачів солодощів і веселощів буде щорічна можливість продегустувати всю палітру різномаїття Графського кіфлика, вдосталь насититись, придбати смачні, гастрономічні (і не тільки) тематичні подарунки та незабутньо провести дозвілля на локаціях замку, так як фестиваль «Графський кіфлик» став не лиш туристичною родзинкою, але й сімейним святом для закарпатців і гостей краю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *