КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЦЕНТР

Громадське об’єднання, культурно-просвітницьке наукове товариство по вивченню культурної спадщини угро-русів Закарпаття, транскарпаття, зареєстровано державними органами в грудні 2007 року.

ГО створено на основі єдності інтересів для реалізації громадянами своїх прав щодо допомоги у популяризації культурної, наукової спадщини, а також мистецтва угро-русів, які проживають на території сучасного Закарпаття, серед широких верств населення.

Основними завданнями ГО є підтримка реалізації наукових, видавничих, інформаційних, культурних проектів, а також проектів з мистецтва, науковим дослідженням, проведенням наукових, мистецьких, культурних, інформаційних конференцій, симпозіумів та інших популярних заходів з означеної проблематики.

Виходячи з завдань ГО в червні 2008 року було започатковано проект Арт-клуб, Палітра-спектр, який діє згідно положення про діяльність.

В основну концепції арт-клубу покладена популяризація традиційного, класичного мистецтва, народних традицій, виховання у підростаючого покоління любові до рідного краю, своєї історії, мистецтва, оскільки знання своїх коренів дає впевненість, спокій, гідність — важливі нині риси в складному маргінальному світі. Крім цього ми здійснюємо благодійні проекти з дітьми інвалідами та дітьми з дитбудинку. Доросле покоління також вимагає формування правильного погляду на мистецтво, його розуміння, розуміння його цінності для душі людини. Саме тому плановані нами заходи покликані привернути увагу, максимально донести до глядача або учасника заходу поставлені завдання.

Тому заходи в яких бере участь арт-клуб або сам їх організує найрізноманітніші.

У січні 2009 року арт-клуб взяв участь у фестивалі «Червене вино 2009» і представив тут живопис, сувеніри, вироби з лози. З липня 2010 року арт-клуб працював з експозицією «Замок — крізь піраміду часу» в виставковому залі замку Паланок, в якій були представлені творчі роботи більше 10 мукачвскіх художників на тему замка: архітектурні пейзажі, портрети історичних особистостей. Також з ініціативи арт-клубу був виданий календар 2011 з ілюстративним матеріалом з представленої експозиції по темі замка.

У 2011 році брали участь у дні словацько-української співдружності на кордоні зі Словаччиною, а в липні цього ж року взяли участь в «Лемківській ватрі» — фестивалі лемків Закарпаття, однієї з корінних народностей краю. Крім цього в одній зі шкіл Мукачева працює науково-пошукова група творчих школярів по історичній та народознавчої лінії під керівництвом учителя даної школи Метзгер Василя Михайловича.

З 2011 року на підставі творчого договору з ГО «Калган-А» орендатором замка Сент-Міклош та керівником ГО Йосифом Бартошем була заснована постійна експозіція живопису в стінах середньовічного замку. Тут представляли свої персональні виставки члени арт-клубу Софілканич Тімея, Гренки Галина, Панасюк Віталій, Метзгер Оксана, а також велика кількість групових виставок. В жовтні 2012 року арт-клубом за підтримки «Калган-А» було проведено пленер «Замки Закарпаття та їх значення в історії та культурі нашого краю», а післяпленарна виставка була проведена саме в замку Сент-Міклош.

В 2013 році завдяки підтримці власниці арт-садиби «Золота рибка» Cвітлани Шопф і австрійської графині Марії Мой нам вдалося провести два пленеру, один з яких був передріздвяний благодійний з дітьми чинадіївського дитбудинку. А в квітня 2014 року відбувся ще один пасхальний благодійний пленер також з дітьми чінадіївського дитбудинку.

Арт-клубом проводяться також різні акції, пленера та інші заходи які пропагують мистецтво, реалістичне і народне, художників нашого краю небайдужих до нашого минулого та до традицій.