Наразі в замку діє художня студія під керівництвом громадського обєднання Калган-А. Викладач та керівник цієї школи – Бартош Т.М.

Бартош Тетяна Михайлівна – художниця родом з Закарпаття, Берегиня України  та справжній творець своєї справи, яка ще в 2011 році запатентувала власну неповторну техніку шкрябання писанки, яка за її словами може зберігатися вічно, так як вміст яйця за кілька років зсихається.

Багато пленерів Тетяна провела з учнями школи гармонійного розвитку, що при замку Сент-Міклош. Об’їздили Закарпаття безліч разів, але каже, що постійно старається дивувати дітей все новими красотами. В її команді є кілька  людей, які з радістю приймають участь у всіх заходах. На пленерах одна із задач полягала в тому, щоб зафільмувати кожен важливий момент. Гарні краєвиди, процес створення полотен, щирі вечірні посиденьки біля вогню. На закінченні кожної поїздки вона знімає Тетяну з її промовою-висновком про обґрунтування пленеру в цілому, про досягнення та виконану планку і все це перетворюється в цілий фільм з своїм сюжетом та мотивами. Кожен такий фільм унікальний та неповторний, у кожного своя назва та митці. По приїзду додому всі охочі збираються у портретній залі замку Сент-Міклош за переглядом стрічки, на якій головними героями є Тетяна та її учні. Це допомагає глянути на все з іншого боку та переосмислити використаний час з користю.

Відео одного з пленерів можна подивитись нижче:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *