Sancti-Nicolai

Міжнародний пленер у замку Сент-Міклош

b9QaoX84GZQ

Всередині місяця, з 3 по 14 жовтня, замок Сент-Міклош трохи оживився від руху  митців, які розмовляли між собою на дивній мішанині угорської, російської, англійської, сербської, турецької та ще хто знає якої мови. Але ця мішанина не завадила художникам, які стали учасниками  13  міжнародного пленеру, організованого орендатором замку та керівником  ГО «Калган А» Йосипом Бартошем, порозумітися та творчо працювати. На цей раз гостями пленеру були не тільки митці, але й організатори пленерів в інших країнах. Це дало змогу  проводити не тільки творчі бесіди та безпосередній обмін досвідом, але й ділитися досвідом у проведенні виставок, пленерів та інших творчих заходів. На пленер були запрошені гості з Угорщини  — Юліана Іллешне Майор, Фердинанд Такач та Лівія Такач-Сенц, Сердар Унтер з Туреччини та Ласло Салл з Швеції. А також учасники арт-клубу «Палітра-спектр». Митці привезли з собою презентаційну експозицію, яка включала  графіку та  фото Сердара Унвера.

У програмі пленеру було передбачено безпосередньо  творчу роботу,  під час якої mCs2ujmA9b0художники обмінювалися  своїми здобутками, ділилися творчим досвідом. Обговорювали тему пленеру — «Свобода, як критерій визначення напрямку у мистецтві», де було висловлено кардинально протилежні точки зору: збоку Фердинанда Такача за свободу у напрямках мистецтва, а з боку Йосипа Бартоша за певні рамки, напрямки, течії, школи,  тобто певні  обмеження. Взагалі обговорення виявилося плідним і корисним для обох сторін учасників пленеру, оскільки ця тема на данному етапі є дуже злободенна. Було також  створено ряд полотен, на яких можна було побачити знайомі береги Латориці поблизу Чинадієва, золоту осінь, замок Сент-Міклош, абстрактні композиції. Кожен відчував атмосферу творчості, хотілося працювати ще і ще, а також спілкуватися  ще і ще. Також плідним виявилося обговорення нових ідей стосовно спільних проектів.

Декількома днями пізніше буде відкрито після пленерну виставку, яка буде включати твори наших закордонних гостей та учасників арт-клубу.

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Plus