Sancti-Nicolai

Осінній пленер у замку Сент-Міклош

SAM_0273

У вересні відбувся черговий пленер арт-клубу «Палітра-спектр», за сприяння власниці арт-садиби «Золота рибка» Cвітлани Шопф. Даний пленер був проведений під девізом «Любов, добро та милосердя, як загальнолюдські та естетичні цінності». Тому у плані пленеру були проведені різноманітні творчі заходи, серед яких виїзди на етюди у с. Пасіку, де художники мали змогу писати з натури величні гірські краєвиди, та с.Вільховицю на писання дерев, яної церкви, яка ще непогано збереглася. Любов до рідного краю, до своєї природи, шанування не тільки дарів природи, котрі дав нам Господь, а й культурного та духовного надбання виражалося у писанні карпатських краєвидів, пам’яток сакрального мистецтва. Цікавою та захоплюючою виявилася робота над спільним проектом — писанням образу Георгія Побідоносця. Уроботі над образом взяли участь всі учасники пленеру – більшість практично, а дехто долучався порадами . Спільна робота показала згуртованість колективу, бажання працювати разом навіть у таких умовах, де кожен митець має своє бачення створюваного образу. Художники дійшли згоди і Георгій Побідоносець вийшов на славу. 103_0321Також був проведений круглий стіл з обговорення теми пленеру куди був запрошений і орендар замку Сент-Міклош Йосип Бартош з дружиною. У цій бесіді кожен учасник висловив свою думку з обговорюваних категорій, зокрема було наголошено на тому, що всім нам треба осягнути Божу любов і тоді все земне нам додасться як наслідок. Дехто про ці категорії говорив більш з практичної токи зору нашого повсякденного життя, про практичне застосування любові, добра та милосердя до оточуючих ближніх і дальніх. Тетяна Рибар говорила про те що любов має бути нашим єством і супроводжувати всі наші починання та справи, вони мають наповнювати наше життя, тоді воно матиме сенс. В цьому її підтримав редактор газети Мукачево Віктор Дворниченко однак він зазначив що виводити формулу любові чи милосердя неможливо, оскільки кожна людина в міру своїх можливостей, знань, духовності вкладає в ці поняття своє розуміння та попри все не варто зупинятися на теоретизуванні цих термінів, а й потрібно практично прилучатися до примноження їх .Тоді сміло може сказати кожен з нас що ми даруємо любов, робимо когось щасливим, добрішим.103_0246

У програмі пленеру як завжди були заплановані благодійні майстер-класи для дітей чинадіївського дитбудинку але на цей раз вони будуть проведені декількома днями пізніше.

Загалом пленер показав те що було окреслено у темі – саме те що спільна справа , любов, милосердя, добро, взаєморозуміння — риси котрі необхідні нам самим для того щоб ми могли ділитися ними з іншими, з усіма хто того потребує , з нашими ближніми. SAM_0284Багатогранні цінності вони проявляються по різному у кожної людини та митець роздаровує їх з своїх полотен всім охочим , розказує про ту любов, запрошуэ на побачення у рідні куточки, показує красу там де не кожен побачить, наголошує – шануйте те що маєте і примножуйте — в цьому сила митця.

Після пленерна виставка відбудеться 21 вересня 2014 року о 16.00 у замку Сент-Міклош відвідвши яку ви зможете ознайомитися з новим творчим доробком художників арт-клубу Палітра-спектр.

Оксана Метзгер, культоролог

 

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Plus