Sancti-Nicolai

Міжнародний науковий симпозіум на тему: «Мистецтво як інкубація»

29 березня 2015  року у замку Сент-Міклош (смт. Чинадієво, Мукачівський р-н.,Закарпатська обл.)  відбудеться міжнародний  науковий симпозіум на тему: «Мистецтво як інкубація»Головний доповідач  та фасилітатор доктор Бернд Крафтнер (Віденський Університет Прикладного Мистецтва)

 Під час проведення симпозіуму Ви зможете отримати нову та цікаву інформацію, обговорити актуальні проблеми та обмінятись досвідом.

Всім бажаючим прийняти участь у симпозіумі  потрібно заповнити реєстраційну форму

Реєстраційна карта учасника наукового симпозіуму на тему «Мистецтво як інкубація«.

Місце проведення: Закарпатська обл., Мукачівський р-н., 89640 смт., Чинадієво, вул.Волошина 53б, замок Сент-Міклош.

Програма:

11:00 – початок симпозіуму

13:00 по 14:00 ланч (за власний рахунок учасників)

14:00 по 16:00 продовження симпозіуму

Участь у симпозіумі – благодійний внесок 15 грн.

З питань розміщення та харчування звертатись до контактної особи

Оксани Іваник  тел. (+380) 669 739 449

 Як приготувати блюдо з Мистецтва,  Активізму та невеликих домішок Науки?

 1У своїй  промові до майбутніх дипломатів, поет, новеліст, політик та директор Віденської Дипломатичної Академії, Іржи Груша, звертає увагу  на те, що слово «дипломатія» походить від грецького слова «діплоос»  яке означає речі, які складені як папір та подвоєні.  Він описує дипломатів як подвоєних істот у подвоєному світі які потребують важливої умови: можливості персонального поновлення.

Під час симпозіуму я  розгляну таке персональне поновлення на конкретному прикладі процедури, яку ми назвемо «інкубацією».  Цей термін відноситься  до методу дослідження, при якому дослідники взаємодіють, співпрацюють та стають тісно асоційованими з різними діючими особистостями – таким чином ініціюючи соціальне обстеження яке стосується конкретного об’єкту дослідження.

Цей конкретний приклад відноситься до синдрому який має назву «синдром не реагуючого неспання».   Під час нашого дослідження цей синдром «інкубується»  —  так само, як і в довгостроково розвиваючомуся процесі – тобто в добре визначеному просторі.

Така інкубація дозволяє розвинутись ролям та станам які в повсякденних  обставинах не стали би  видимими.   Перевага надається ситуаціям що не очікуються та є не знайомими для обох сторін: як для дослідника так і для досліджуємого.  Під час інкубації ці ситуації будуть знаходитись під дією комбінацій етнографічних, перформативних та мистецьких стратегій. Таким чином генеруються нові форми знання.   Інструменти дослідження включають в себе письмові оповідання, фотографії, малюнки та живопис, побудову артефактів та спільний експеримент. Ці носії також служать засобами для презентації інкубації різноманітній аудиторії.

У більш практичний частині симпозіуму я сфокусуюсь на деяких питаннях які виникають разом як із виконанням інкубацій, так із дипломатією: З якої позиції ми говоритимемо – від чийого імені та що саме? Яким чином ми можемо уникнути концепції узагальнюючої системи координат (світосприйняття)? Як можемо навчитись  виражати себе у простих термінах? Яким чином ми можемо прийняти той факт що ми стаємо «з’єднувачами» та «представниками»? Чи можемо ми утриматись від того щоб використовувати терміни «раціональність» та «ірраціональність»?

Чи можемо ми створити інкубації  щоб не ставитись із презирством до когось чи до чогось,  та одночасно не зберігаючи статичні ролі та позиції сторін, безвідносно від чийого імені ми можемо говорити?

2Бернд Крафтнер, Доктор Медицини, митець та дослідник.  Вивчав медицину та працював як кінематографіст.  Засновник дослідницької групи “Shared Inc.” (Дослідницький Центр Спільної Некомпетенції,  www.sharedinc.net).  Викладає у Віденському Університеті Прикладного Мистецтва на факультетах Мистецтва та Науки http://www.dieangewandte.at/artscience/ та Цифрового Мистецтва.   Реалізував багаточисленні трансдисциплінарні дослідницькі проекти  на стику науки, суспільства та мистецтва.   У даний час працює над експериментальною публікацією із робочою назвою «Синдром Ахіпелаго 2004-2014/  A Coma-Family-Album»

 

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Plus